Top Button

INFORMACJE I ZAWIADOMENIA

 • 16 maja 2018

   

  Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniu 14.05.2018 r.  zostały wprowadzone nowe zasady otrzymywania tzw. „wiz dziennikarskich” dla osób udających się do Rosji w celu relacji z Mistrostw Świata 2018 w Piłce Nożnej. Samo zadanie redakcyjne + kserokopia legitymacji dziennikarskiej nie uprawnia do uzyskania wizy dziennikarskiej.

  Żeby otrzymać „wizę dziennikarską” w celu prowadzenia relacji z Mundialu w okresie od 01.06.2018 r. do 25.07.2018 r. trzeba zwrócić się do jednego z Miejskich Centrów Prasowych w celu otrzymania akredytacji / zaproszenia. Owe centra zostały stworzone w każdym mieście-organizatorze. Akredytacja odbywa się poprzez wypełnienie wniosku przez stronę https://footballcitymediacenter.ru/ najpóźniej do dnia 11.07.2018 r. Po otrzymaniu akredytacji/zaproszenia (potwierdzenie imienne) na formularzu z logo Centrum Prasowego można zgłaszać się do placówek konsularnych / Centrów Wizowych Rosji po wizę.

  W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji można kontaktować się z infolinią Centrów Prasowych: media@footballcitymediacenter.ru lub +7-495-645-64-33.

  Personalne karty/badże będą wydawane w jednym z Centrów Prasowych i uprawnią do wykonywania swojej działalności na terenie 17 regionów Rosji (11 miast-organizatorów + 6 regionów, gdzie będą bazy treningowe drużyn narodowych).

  W celu wykonywania swojej działalności w innych regionach trzeba będzie uzyskać akredytację w Deprtamencie Informacji i Prasy MSZ Rosji. Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać ma stornie Departamentu http://www.mid.ru/press_service/journalist_help/reglament lub kontaktując się mailowo - pc.mid.@yandex.ru i telefonicznie +7-499-244-20-87.

  Osoby już posiadające wizę i akredytację MSZ w celu otrzymania możliwości pracy w MCP wystarczy dokonać rejestracji online oraz otrzymać kartę/badż w jednym z centrów prasowych.

 • 30 Stycznia 2018

   

  Szanowni Państwo, osoby odbierające paszporty kibica przy odbiorze muszą okazać paszport, którego dane były podane przy składaniu wniosku o wydanie paszportu kibica. Samego dowodu osobistego nie wystarczy.

 • 17 Października 2017

   

  O paszporcie kibica na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej FIFA 2018

  W dniach 14 czerwca - 15 lipca 2018 roku w miastach Moskwa, Sankt-Petersburg, Soczi, Kazań, Jekaterynburg, Kaliningrad, Niżny Nowogród, Rostow nad Donem, Samara, Saransk, Wołgograd odbędą się mecze piłki nożnej w ramach Mistrzostw Świata w piłce nożnej FIFA 2018.

  Zgodnie z regułami określonymi w ustawodawstwie rosyjskim wjazd na terytorium Federacji Rosyjskiej i wyjazd z terytorium Federacji Rosyjskiej cudzoziemców oraz bezpaństwowców, znajdujących się w charakterze widzów predsięwzięć sportowych, odbywa się bez uzyskania wiz na podstawie ważnych dokumentów potwierdzających tożsamość i uznawanych jako takie przez Federację Rosyjską oraz personalnej kartki widza („paszport kibica").

  Szczegółową informację w sprawie trybu otrzymania personalnej kartki widza („paszport kibica") na mecze piłki nożnej Mistrzostwa Świata w piłce nożnej FIFA 2018, wzór „paszportu kibica" oraz dodatkową informację dotyczącą zawodów można znaleźć na stronach internetowych www.fan-id.ru, www.welcome2018.com.

  How it works?

 • 24 Listopada 2016

   

  Uprzejmie informujemy, że zapisy na złożenie dokumentów bezpośrednio w Wydziale Konsularnym FR od 09.01.2017 roku odbywa się wyłącznie poprzez stronę Wydziału Konsularnego przy Ambasadzie Federacji Rosyjskiej. Poniżej znajduje się link:

  warsaw.kdmid.ru/pl.aspx